
Nieuw bij Toeristisch Asten: ‘Ministerie van Vergeten Verhalen’
Algemeen 12 keer gelezenASTEN - Kinderen in de leeftijd van 10 tot en met 14 jaar oud kunnen sinds vorige week kennismaken met een duister hoofdstuk uit de geschiedenis van Asten.
Maandag lanceerde Toeristisch Asten namelijk de interactieve ontdektocht ‘Ministerie van Vergeten Verhalen’. Deze begint in een archiefkelder, waar twee onderzoekers een onvolledig dossier aantreffen.
Een onverwachte wending volgt: een stem uit het jaar 1595 probeert contact te maken. De vrouw achter die stem weet haar naam niet meer, maar herinnert zich een periode van angst die destijds het dorp in zijn greep hield. Aan deelnemende kinderen vervolgens de taak om het verhaal te reconstrueren.
16e-eeuwse dorpsleven
Tijdens de route door Asten lossen ze puzzels op, zoeken ze naar aanwijzingen en ontdekken ze plekken die een rol speelden in het 16e-eeuwse dorpsleven. De tocht richt zich op drie centrale vragen: wie was deze vrouw, wat is haar verhaal en is het mysterie gebaseerd op een sprookje of op historische feiten?
De ontdektocht is vanaf nu verkrijgbaar bij Toeristisch Asten, gevestigd in gemeenschapshuis ‘t Kwartier. Kosten bedragen 7,50 euro per groep.















