Leerlingen presenteren hun plan aan Manuel Stegeman (zittend links) van Veteranen Stichting Asten. (Foto: Hein van Bakel)
Leerlingen presenteren hun plan aan Manuel Stegeman (zittend links) van Veteranen Stichting Asten. (Foto: Hein van Bakel)

Leerlingen presenteren plan Witte Anjerperkje

Algemeen 1.979 keer gelezen

ASTEN - Leerlingen van het Varendonck College in Asten presenteerden dinsdag hun plannen voor een nieuw Witte Anjerperkje. Dit in samenwerking met Veteranen Stichting Asten. Het perkje moet volgend jaar juni, één week voor de landelijke Veteranendag, gereed zijn. “De plannen zijn top.”

door Maarten Driessen

Asten heeft momenteel al een Witte Anjerperkje, gelegen voor gemeenschapshuis ‘t Kwartier. Maar daarvoor in de plaats moet een nieuwe, uitgebreidere variant komen. 

‘Ik denk dat we 95 procent zo kunnen overnemen’

Initiatiefnemer Veteranen Stichting Asten (VSA) bundelde daarvoor de krachten met technasiumleerlingen van het Varendonck College.

Voortvarend van start

De scholieren gingen in de afgelopen periode dan ook voortvarend van start. Binnen een speciale, wekelijkse lessenreeks kwamen diverse ideeën voorbij. Zo dachten de leerlingen ook mee over de concrete invulling, het organiseren van de officiële opening en de benodigde publiciteit.

Afgelopen dinsdag volgde de presentatie van het plan dat bij de scholieren als winnaar uit de bus is gekomen. “Het is echt een top idee. Ik denk dat we 95 procent ervan zo kunnen overnemen”, zegt Manuel Stegeman, secretaris van VSA. De vereniging dacht ook gedurende de lessenreeks al mee. “Zo gaf een collega-veteraan aan dat hij het beoogde kunstwerk een beetje druk vond. In de les is daar vervolgens naar geluisterd en gehandeld. Het plan is naar aanleiding daarvan meteen gefinetuned.”

Puntjes op de i

Vandaag volgde een overleg met Van Bussel Metaaltechniek, dat de klus voor het kunstwerk mag gaan klaren. “In de komende weken zetten we de puntjes op de i waarna Van Bussel een officieel ontwerp zal presenteren. Daarna gaan we in overleg met de gemeente en hovenier Luc Ceelen over de verdere inrichting.”

Het nieuwe Witte Anjerperkje moet medio volgend jaar af zijn. “Uiterlijk op 22 juni, precies één week voor de landelijke Veteranendag”, aldus Stegeman. Het huidige perkje wordt dan tot de nieuwe, door de leerlingen vormgegeven variant omgetoverd.

Daarnaast volgt er in de toekomst mogelijk nog een extra perkje nabij de kerk in Ommel, de locatie waar het plan in eerste instantie zou worden uitgevoerd.

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

(Foto: Bram van Oosterhout)
In beeld: ‘t Root kleurt oranje voor jubileumfeest HCAS Algemeen 13 uur geleden
De toegang tot de milieustraat in Someren.
Aangepaste openingstijden milieustraat door hitte Algemeen 16 uur geleden
De kasteelruïne stond in de afgelopen periode in de steigers. (Foto: Hein van Bakel)
Het gevaar is geweken: ruïne Kasteel Asten weer veilig te bezoeken Algemeen 16 uur geleden
Een deel van de Pundermannen die afgelopen weekend tijdens de triatlon in Rosmalen de hitte trotseerden.
Pundermannen trotseren hoge temperaturen in Rosmalen Sport 17 uur geleden
De nieuwe padelbanen worden officieel geopend.
In beeld: De Meijvink opent nieuwe tennisbanen in Heusden Sport 19 uur geleden
(Foto: Hein van Bakel)
In beeld: Tropische editie markttoernooi in Asten Algemeen 22 jun, 12:21

Uit de krant