Leerlingen presenteren hun plan aan Manuel Stegeman (zittend links) van Veteranen Stichting Asten. (Foto: Hein van Bakel)
Leerlingen presenteren hun plan aan Manuel Stegeman (zittend links) van Veteranen Stichting Asten. (Foto: Hein van Bakel)

Leerlingen presenteren plan Witte Anjerperkje

Algemeen 1.979 keer gelezen

ASTEN - Leerlingen van het Varendonck College in Asten presenteerden dinsdag hun plannen voor een nieuw Witte Anjerperkje. Dit in samenwerking met Veteranen Stichting Asten. Het perkje moet volgend jaar juni, één week voor de landelijke Veteranendag, gereed zijn. “De plannen zijn top.”

door Maarten Driessen

Asten heeft momenteel al een Witte Anjerperkje, gelegen voor gemeenschapshuis ‘t Kwartier. Maar daarvoor in de plaats moet een nieuwe, uitgebreidere variant komen. 

‘Ik denk dat we 95 procent zo kunnen overnemen’

Initiatiefnemer Veteranen Stichting Asten (VSA) bundelde daarvoor de krachten met technasiumleerlingen van het Varendonck College.

Voortvarend van start

De scholieren gingen in de afgelopen periode dan ook voortvarend van start. Binnen een speciale, wekelijkse lessenreeks kwamen diverse ideeën voorbij. Zo dachten de leerlingen ook mee over de concrete invulling, het organiseren van de officiële opening en de benodigde publiciteit.

Afgelopen dinsdag volgde de presentatie van het plan dat bij de scholieren als winnaar uit de bus is gekomen. “Het is echt een top idee. Ik denk dat we 95 procent ervan zo kunnen overnemen”, zegt Manuel Stegeman, secretaris van VSA. De vereniging dacht ook gedurende de lessenreeks al mee. “Zo gaf een collega-veteraan aan dat hij het beoogde kunstwerk een beetje druk vond. In de les is daar vervolgens naar geluisterd en gehandeld. Het plan is naar aanleiding daarvan meteen gefinetuned.”

Puntjes op de i

Vandaag volgde een overleg met Van Bussel Metaaltechniek, dat de klus voor het kunstwerk mag gaan klaren. “In de komende weken zetten we de puntjes op de i waarna Van Bussel een officieel ontwerp zal presenteren. Daarna gaan we in overleg met de gemeente en hovenier Luc Ceelen over de verdere inrichting.”

Het nieuwe Witte Anjerperkje moet medio volgend jaar af zijn. “Uiterlijk op 22 juni, precies één week voor de landelijke Veteranendag”, aldus Stegeman. Het huidige perkje wordt dan tot de nieuwe, door de leerlingen vormgegeven variant omgetoverd.

Daarnaast volgt er in de toekomst mogelijk nog een extra perkje nabij de kerk in Ommel, de locatie waar het plan in eerste instantie zou worden uitgevoerd.

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
NWC trekt aan kortste eind na doelpuntenfestijn Sport 34 minuten geleden
Voorzitter van de vertrouwenscommissie Rico ter Voert overhandigt een bos bloemen aan blijvend burgemeester Anke van Extel-van Katwijk.
Asten hoopt op langer verblijf burgemeester Anke van Extel-van Katwijk: ‘Blij met het vertrouwen’ Algemeen 2 okt, 11:39
Deelnemers tijdens een eerdere bijeenkomsten binnen het project Samen Opbloeien van Onis Welzijn.
Samen Opbloeien in Asten én Someren: ‘Hoeft alleen nieuwsgierig te zijn’ Algemeen 2 okt, 11:07
Enkele bezoekers tijdens een eerdere editie van festival Broekland. (Foto: Hein van Bakel)
Niet alledaags: boeren, varkens én muziek in Heusden Algemeen 30 sep, 15:21
De entree van vakantiepark Prinsenmeer. (Foto: Hein van Bakel)
Rechter besluit: vakantiepark Prinsenmeer in Ommel gaat onder de hamer Algemeen 29 sep, 19:33
Stockfoto: Bram van Oosterhout
Benzineprijs in half jaar tijd met 36 cent gestegen: grote verschillen in Someren Algemeen 29 sep, 12:20

Uit de krant