
‘Beleggen ingewikkeld? Dat valt reuze mee’
Algemeen 121 keer gelezenLOKALE ONDERNEMER IN BEELD – Torenhoge inflatie waar niet tegenop valt te sparen. Laat geld daarom voor je werken, bepleit beleggingsanalist Jimmy Verspaget. De Lieroppenaar verliet zijn vaste baan bij ASML om fulltime te doen waar hij in gelooft: mensen helpen hun vermogen slim op te bouwen. “Eerder met pensioen, een extra inkomen of gewoon meer grip op je financiële toekomst: het begint met weten wat je doet.”
Met beleggen kun je nooit te vroeg beginnen. Voor velen klinkt het misschien als een complexe wereld vol getallen, grafieken én risico, maar uiteindelijk is het maar net hoe je het aanvliegt. Mikken op snel geld bijvoorbeeld, waarbij de risico’s en valkuilen veel groter zijn, of juist een langetermijnvisie, waarmee de kans op verlies worden geminimaliseerd. Beleggen biedt volop potentie voor iedereen.
“Al van jongs af aan heb ik een sterke fascinatie voor getallen, reeksen en patronen. Financiële markten zijn een passie geworden. Inmiddels heb ik meer dan tienduizend uur besteed aan technische analyses, markten bestuderen en strategieën testen”, zegt de Lieroppenaar.
‘Niets doen met je geld kóst geld’
“Met vallen en opstaan ontwikkelde ik zo een gestructureerde aanpak voor zowel de korte als de lange termijn: geen snelle trucs, maar systemen en strategieën die zijn gebaseerd op testen, herhaling en bewezen resultaten.”
Sparringpartner
Na bijna elf jaar bij ASML, een van de meest toonaangevende techbedrijven van Nederland, zette Verspaget op zijn 35e de stap om volledig voor zichzelf te beginnen. “Het was geen impulsieve beslissing. Ik had een systeem gebouwd dat werkte en op een gegeven moment besefte ik: ik kan dit voor mezelf doen, maar ik kan er ook anderen mee helpen.”
Inmiddels handelt hij fulltime in de financiële markten en begeleidt hij mensen om op een slimme manier vermogen op te bouwen, zowel via trading als beleggen. Niet als coach die vanuit Bali of Dubai adviezen geeft, maar als sparringpartner die naast zijn klanten staat.
‘Ga de strijd aan’
Volgens Verspaget is beleggen geen luxe, maar een bittere noodzaak. “Door de enorme prijsstijgingen wordt je spaargeld op de bank elk jaar minder waard. Het loont daarom om de strijd tegen inflatie aan te gaan. En beleggen ingewikkeld? Dat valt reuze mee. Als je net begint kan het overweldigend zijn, maar er is voor iedereen een passende vorm, van heel simpel tot heel complex.”
De cijfers liegen er niet om: een belegging in een wereldindexfonds kan na dertig jaar meer dan vertienvoudigen – zonder extra inleg. Geen magie, maar rente op rente.
‘Mijn focus ligt op het aanbrengen van structuur en inzicht’
“Velen voelen zich onzeker als het om beleggen en trading gaat: ze handelen vanuit emotie, durven niet te starten of missen overzicht. Dat leidt vaak tot stress, gemiste kansen én onnodige verliezen. Mijn focus ligt daarom op het aanbrengen van structuur en inzicht.”
Verspaget helpt mensen begrijpen hoe de markt werkt, hoe je risico beheert en welke keuzes bij iemands persoonlijke doelen passen. “Niets doen met je geld kóst geld. Daarom is het slim te onderzoeken hoe je vermogen kunt opbouwen of doelgericht kunt laten groeien. Ik help daar graag bij.”
Meer weten? Kijk dan op www.belegslimmetjim.nl of op zijn Instagram-pagina.















