
Finale Maestro Asten op komst: ‘Met zelfvertrouwen voor orkest’
AlgemeenASTEN - De apotheose van Maestro Asten 2026 staat voor de deur. Op zaterdag 31 oktober wagen de kandidaten Jenny Heijmans, Stefan Vlielander, Frans Vlemmix, Michel Lexmond en Suzan Cox zich aan de grote finale.
De dirigeerwedstrijd Maestro Asten staat zo voor het moment suprême. De vijf dirigenten in spé hebben er intussen weken van trainen opzitten en zetten inmiddels de laatste puntjes op de i. Op zaterdag 31 oktober mogen ze in gemeenschapshuis ‘t Kwartier laten horen en zien wat ze nu in huis hebben.
Evenals tijdens eerdere voorrondes nemen de kandidaten weer plaats voor het A-orkest van Harmonie St. Cecilia. Het geheel wordt aangevuld met de solisten Maud van den Boomen, Iris van der Weerden en Roland Janssen.
Knikkende knieën
‘Dat dirigeren een vak apart is, hebben de vijf Maestro’s de afgelopen weken zelf ervaren. Tijdens de eerste twee voorrondes waren knikkende knieën, trillende handen en gespannen gezichten geen uitzondering’, aldus de harmonie.
‘Ze staan met steeds meer zelfvertrouwen, plezier en overwicht voor het orkest’
Maar er is sindsdien wel degelijk vooruitgang geboekt. ‘Inmiddels hebben de deelnemers dankzij weken van repeteren en de deskundige begeleiding van hun persoonlijke coaches flinke stappen gezet. Ze staan met steeds meer zelfvertrouwen, plezier en overwicht voor het orkest.’
Alle vijf de kandidaten zijn nog in de race voor de eindzege én dus voor de titel Maestro Asten 2026. ‘Tijdens de finale dirigeren de deelnemers ieder twee muziekstukken: een instrumentaal werk en een nummer met zang.
Het publiek kan onder meer genieten van medleys uit Cats, West Side Story en Les Misérables.’ Ook staan bekende nummers als Into the Unknown, Les Lacs du Connemara en Don’t Stop Me Now op het programma. Kortom een gevarieerde muzikale avond waarin de Maestro’s niet alleen het orkest, maar ook de solisten in goede banen moeten leiden.
Uitverkocht
Het evenement geniet grote belangstelling en dat geldt zeker voor de aankomende finale. Die is namelijk al helemaal uitverkocht.
De organiserende harmonie werkt echter met een wachtlijst: mocht iemand toch afhaken, dan komt er een plekje vrij. Aanmelden voor die wachtlijst kan via www.harmonieasten.nl.















