
‘Gemene babbeltruc’ bij bushokje in Asten: ‘Ik ben finaal van de wap’
Algemeen 884 keer gelezenASTEN - Het had het begin van een leuk vakantie-uitje moeten zijn. Woensdagochtend wachtte Patricia Willems uit Asten bij de opstapplaats aan de Kerkstraat op de bus. Daar werd ze echter slachtoffer van een babbeltruc.
door Maarten Driessen
Terwijl Patricia stond te wachten, zo rond de klok van negen uur, stopte er een rode auto bij het bushokje. Twee vrouwen knoopten het gesprek aan. “Ze hielden me met een wazig verhaal aan de praat. Alles in het Engels. Eén van de vrouwen zei dat ik op haar moeder leek en wilde me daarom iets geven”, zegt Patricia.
De vrouw deed een ketting bij haar om. “Maar tegelijkertijd had ze míjn gouden ketting te pakken. Een gemene babbeltruc.”
Patricia kon de bestuurder van de rode auto niet zien. Ze weet daarom niet of dit een man of vrouw was. Hoe dan ook, het drietal reed vervolgens richting het Koningsplein. Een zwarte auto, die gedurende het incident evenals eerder de rode met zeer lage snelheid voorbijkwam, kwam op dat moment het Koningsplein afrijden en volgde de rode auto.
Ook in Deurne
Mogelijk relevant, want eenmaal bij de politie ontdekte Patricia dat donderdag in Deurne iets soortgelijks is gebeurd. Bij de babbeltruc aldaar was een zwarte auto betrokken. De werkwijze lijkt volgens een vast patroon te lopen, zoals in het verleden al vaker gebeurde. “Ineens doen ze heel emotioneel of hysterisch. Dan willen ze je bijvoorbeeld knuffelen, om zo dichterbij te kunnen komen”, aldus Patricia.
De beroving heeft er ingehakt bij de Astense. “Ik ben finaal van de wap. Soms ben ik woedend, op andere momenten kan ik niet bij mijn verdriet komen. Dit is echt heel erg balen.”
Ze hoopt daarom op getuigen. Of mogelijk is het incident of de rode en/of zwarte auto op camera vastgelegd. Bijvoorbeeld via deurbel-, beveiligings- of dashboardcamera’s. Lezers die Patricia mogelijk vooruit kunnen helpen, kunnen contact opnemen met de redactie via redactie@peelbelangonline.nl.















