WoCom bracht ook bewoners van woonzorgcentrum De Lisse in Asten bij elkaar tijdens de eerste editie van woCom doet.
WoCom bracht ook bewoners van woonzorgcentrum De Lisse in Asten bij elkaar tijdens de eerste editie van woCom doet.

Woningcorporatie zet ontmoeting in Asten centraal tijdens ‘woCom doet’

Algemeen 551 keer gelezen

ASTEN – Medewerkers van woningcorporatie woCom ruilden woensdag 9 juli hun bureaustoel in voor de wijk tijdens de eerste editie van woCom doet. Verspreid over het werkgebied hielpen ruim zeventig medewerkers mee om bewonersinitiatieven uit te voeren. Ook in Asten stond ontmoeting tussen bewoners centraal.

Met woCom doet! wil de woningcorporatie bewoners ondersteunen bij plannen die hun woonomgeving groener, gezelliger of leefbaarder maken. Huurders kunnen het hele jaar door ideeën aandragen, waarna de jaarlijkse actiedag het gezamenlijke hoogtepunt vormt. Medewerkers zetten zich dan samen met bewoners in om initiatieven daadwerkelijk uit te voeren.

Volgens directeur-bestuurder Marinus Biemans past de dag binnen de bredere ambitie van de corporatie om niet alleen woningen te beheren, maar ook de leefbaarheid in buurten te versterken. “Een betaalbare woning is de basis, maar een fijne buurt waarin mensen elkaar kennen, helpen en naar elkaar omkijken is minstens zo belangrijk”, zegt hij. “Door samen de handen uit de mouwen te steken, bouwen we niet alleen aan woningen, maar ook aan gemeenschappen.”

Daarnaast ziet Biemans de actiedag als een manier om medewerkers dichter bij bewoners te brengen. Vooral voor collega’s met een kantoorfunctie biedt het volgens hem de kans om te ervaren wat er speelt in de wijken.

Ontmoeting in Bartholomeushof

Bij Bartholomeushof in Asten lag de nadruk op ontmoeting. Samen met bewoners en welzijnsorganisatie Onis richtten medewerkers van woCom het plein tussen de woningen in als ontmoetingsplek. Onder het genot van koffie, poffertjes en ijsjes ontstonden gesprekken tussen buurtbewoners. Bewoners die vanwege de warmte liever binnenbleven, kregen een ijsje aan huis bezorgd.

Volgens woCom leverde de middag meer op dan alleen gezelligheid. Een aantal bewoners besloot na afloop om voortaan zelf regelmatig activiteiten voor medebewoners te organiseren.

Oud-Hollandse spellen

Ook bij woonzorgcentrum De Lisse werd een bewonersinitiatief uitgevoerd. Medewerkers verzorgden daar een middag met oud-Hollandse spellen, ijsjes en verkoelende drankjes. Wie niet wilde deelnemen aan de activiteiten, kon in de schaduw aanschuiven voor een gesprek. 

Als deze eerste editie een succes blijkt, wil de woningcorporatie van woCom doet! een jaarlijks terugkerend initiatief maken.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Stockfoto: Hein van Bakel
Proef in Asten van start: ook zonder stekkerauto parkeren op oplaadplaats Algemeen 30 jul, 10:11
Afbeelding
Gratis cursus Digisterker van start in Asten Algemeen 29 jul, 17:00
Inmiddels zijn de voorbereidende werkzaamheden, zoals het leggen van de funderingsplaat, al op locatie uitgevoerd.
Seinen op groen voor monument ‘vergeten dorp’ Willemsveen: fundering al gelegd Algemeen 29 jul, 10:05
Eerst moet het project Hogeweg tot wasdom komen. (Archieffoto: Hein van Bakel)
Gemeente ziet nieuwe ‘woongemeenschap’ in Ommel (nog) niet zitten Algemeen 28 jul, 14:28
(Foto: 112Nieuwsonline.nl)
Fietser gewond na aanrijding met auto op Floralaan in Asten Algemeen 28 jul, 13:12
Afbeelding
‘t Jasper Sport start opstapcursus hardlopen Algemeen 28 jul, 08:30

Uit de krant