De opbrengst van het pinksterweekend gaat naar de consolidatie. (Foto: Hein van Bakel)
De opbrengst van het pinksterweekend gaat naar de consolidatie. (Foto: Hein van Bakel)

Vuurdoop voor ‘Muziek op ‘t Kasteel’: ‘Opbrengst naar consolidatie ruïne’

Algemeen 159 keer gelezen

HEUSDEN - De ruïne van Kasteel Asten staat nog in de steigers, maar de herstelwerkzaamheden verlopen ondertussen voorspoedig. Met een béétje geluk kunnen bezoekers vanaf komende maand alweer terecht. Maar voor de volledige uitvoering van de plannen is meer budget nodig. Het nieuwe evenement ‘Muziek op ‘t Kasteel’ komende zondag moet daaraan bijdragen.

door Maarten Driessen

De totale kosten van het volledige consolidatieplan, dat de kasteelruïne weer toekomstbestendig moet maken, bedragen 6,4 ton. Eerder kende de provincie een subsidie van 4 ton toe, maar als tegenprestatie moet Stichting Behoud Kasteel Asten het restant zelf zien op te hoesten.

Ondertussen zijn de eerste werkzaamheden dus al wel van start gegaan. Zo zijn de kasteeltoren en delen van de gevels inmiddels onderhanden genomen. Andere klussen zoals herstel van de keldergewelven en noodzakelijke verbeteringen aan de bruggen en waterhuishouding, zijn vanwege gebrek aan budget voorlopig uitgesteld. 


(Foto: Hein van Bakel)

‘Zonder deze stappen blijft het geheel kwetsbaar en dreigt bovendien het risico dat een deel van de provinciale subsidie moet worden terugbetaald’, schrijft voorzitter Peter Slegers in een nieuwsbrief. ‘Om dit unieke project tot een goed einde te brengen, is verdere financiële steun nodig. Niet alleen om een monumentaal complex te behouden, maar om een plek veilig te stellen waar toekomstige generaties kunnen leren, ontmoeten en genieten.’

Pinksterweekend

Werk aan de winkel dus. Op initiatief van Ron Hagelaar en Marco Verberne vindt komende zondag daarom de allereerste editie plaats van ‘Muziek op ‘t Kasteel’. Met optredens van Doctor Velvet, Barn & Belle en La Ratte. Aanvang om 17.30 uur, de toegang bedraagt 17,50 euro.

Een dag later, tweede pinksterdag, wordt traditiegetrouw uitgepakt met de jaarlijkse Kastelendag, dit keer met als thema ‘Liefde’. Zo wordt in het Anna Ceelen Huis op het terrein een expositie gehouden van trouwfoto’s die door de jaren heen bij het kasteel zijn gemaakt. 


Lara en Mark den Dekker gaan na het ja-woord op de foto bij de ruïne van Kasteel Asten. (Foto: BYMYRNA)

Ook treden Etan Huijs en Hillbilly Hayride op. De poorten openen die dag om 12.00 uur, de toegang bedraagt 6,50 euro en kinderen tot en met 12 jaar mogen gratis naar binnen. 

“Alle opbrengsten van het pinksterweekend gaan naar de consolidatie van het kasteel. Vandaar dat we dit jaar de hele horeca met vrijwilligers organiseren”, aldus Hagelaar.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

De opbrengst van het pinksterweekend gaat naar de consolidatie. (Foto: Hein van Bakel)
Vuurdoop voor ‘Muziek op ‘t Kasteel’: ‘Opbrengst naar consolidatie ruïne’ Algemeen 5 uur geleden
Tijdens de challenge worden inwoners uitgenodigd om in hun eigen omgeving planten en dieren vast te leggen. (Foto: Heleen Veltman)
Speurende Peelbewoners gaan voor record aan plant- en diersoorten Algemeen 7 uur geleden
Een bewoner van Unitashof zit op de fiets met Henk Meulendijks van het Dorpssteunpunt. Links Bob de Beer. (Foto: Hein van Bakel)
Nieuw in Heusden: ook met rolstoel is fietsen niet langer een probleem Algemeen 8 uur geleden
Afbeelding
Nieuwe baan? De Vacaturegids staat online! Algemeen 8 uur geleden
Een deelnemer in actie tijdens Tractorpulling Asten vorig jaar, toen de zon zich maar mondjesmaat liet zien. (Foto: Hein van Bakel)
Tractorpulling Asten breidt uit met camping: ‘Waarschijnlijk raakt het uitverkocht’ Algemeen 10 uur geleden
Afbeelding
Goede Doelen Week wil sterke lijn doortrekken Algemeen 21 mei, 15:03

Uit de krant