
Uniek Soundbrass Festival in Asten kent nu zijn weerga al niet
Algemeen 396 keer gelezenASTEN - Nog voordat de eerste editie van start is gegaan, is Soundbrass al een festival dat zijn weerga niet kent. Twee dagen lang staat gemeenschapshuis ‘t Kwartier in Asten dit weekend in het teken van blaasmuziek. Oubollig? Allerminst!
door Maarten Driessen
De initiatiefnemers willen bewijzen dat ook blaasmuziek met zijn tijd mee kan gaan. En daarvoor wordt alles uit de kast getrokken. Zo werd in de afgelopen maanden al hard aan een eigen decor getimmerd.
De kiem van Soundbrass Festival lag bij Astenaar Johan Janssen, die inspiratie opdeed tijdens zijn jaarlijkse tripje naar Oostenrijk. Zo ontstond het idee voor een eigen, lokale variant. “We hebben iets unieks te pakken”, zegt medeorganisator Loek Sonnemans. “Een heel tof en echt meerdaags festival in Asten.”
‘We mixen stijlen en verrassen bezoekers met nieuwe sounds’
Bezoekers die nog niet bekend zijn met het genre, wacht een weekend met volop verrassingen. Idealiter sneuvelen in en rondom ‘t Kwartier heel wat vooroordelen. “We verschillen niet zoveel van andere festivals. De opzet en sfeer zijn hetzelfde, al spelen blaasinstrumenten hier natuurlijk een prominentere rol.”
Equivalent van ‘Biergarten’
Het aanbod is breed en divers. Op het grote podium in ‘t Kwartier wordt uitgepakt, buiten bij het gemeenschapshuis, op de ‘Brass & Bites Stage, spelen traditionele blaaskapellen in wat als het equivalent van de ‘Biergarten’ wordt beschouwd.
En dan is er binnen ook nog de knusse ‘Brass Lodge’. In totaal zijn er dit weekend zo zeventien acts te bewonderen.
![]()
Ook de Duitse band Druckluft staat op het programma.
“Soundbrass alleen voor liefhebbers van traditionele blaasmuziek? Zeker niet! We mixen stijlen en verrassen bezoekers met nieuwe sounds. Van klassiek tot knallen”, aldus Sonnemans. De traditionele blaasklanken worden zeker niet overgeslagen, maar wél aangevuld met bijvoorbeeld funky brassbands, Balkanbeats en moderne remixen.
Sommige tradities zijn echter tijdloos. Lederhosen voor de mannen en dirndls voor de vrouwen, maken het plaatje wat de organisatie betreft compleet. Bezoekers zijn hierin dus zonder meer welkom. “Graag zelfs!”
Tickets
Kosten voor een weekendticket bedragen 50 euro, voor een losse dag betaal je 30 euro. Kaarten zijn te bestellen via via www.soundbrass.nl.















