Het bruggetje met daarachter de ruïne van Kasteel Asten. (Foto: Marja Berkers)
Het bruggetje met daarachter de ruïne van Kasteel Asten. (Foto: Marja Berkers)

Veiligheid in het geding: kasteelruïne tijdelijk op slot

Algemeen 1.142 keer gelezen

HEUSDEN - Menig kersvers echtpaar moet het voorlopig met ietsje minder karakteristieke huwelijksfoto’s doen. De ruïne van Kasteel Asten, dé plek voor mooie fotoshoots, gaat namelijk tijdelijk op slot. De veiligheid kan niet langer worden gegarandeerd. “Er zijn nog geen incidenten gebeurd, maar dat willen we graag zo houden.”

door Maarten Driessen

Stichting Behoud Kasteelerfgoed Asten, dat de ruïne beheert, zat al een tijdje in dubio. Het rijksmonument kan een opknapbeurt gebruiken, zo is al langer bekend,  maar intussen is de situatie meer penibel. 

“Daarom hebben we de knoop doorgehakt: we sluiten de ruïne tijdelijk voor bezoekers”, zegt bestuurslid Noor Hagelaar.

Want stel het gebeurt: tijdens een fotoshoot komen er stenen naar beneden. Dan is de schade met een beetje pech niet te overzien. 

“We weten nu simpelweg niet of de stenen nog goed vastzitten. Daarvoor moet zwaar materiaal worden ingeschakeld, maar dat kan de huidige brug niet aan.”

Consolidatie 

Achter de schermen werkt de stichting aan een uitgebreid consolidatieplan om de ruïne weer toekomstbestendig te maken. Daarvoor stelde de provincie eerder al vier ton beschikbaar, de stichting zelf moet met zo’n anderhalve ton op de proppen komen. Pas als het benodigde bedrag bijeen is kan met de uitvoering worden gestart. 

Het laat zich kortom moeilijk raden hoelang de sluiting precies gaat duren, maar de stichting neemt het zekere voor het onzekere. “Er zijn nog geen incidenten gebeurd, maar dat willen we graag zo houden”, aldus Hagelaar.

Met de consolidatie werkt de stichting júist aan het meer toegankelijk maken van de ruïne. Ook tijdens de sluiting wordt daarom getracht de beleving zoveel mogelijk overeind te houden. “We maken een wandelroute om de ruïne heen en werken ook aan een audiotour.”

Dag van het Kasteel

Kortom, bezoekers kunnen zich komende maandag, op de landelijke Dag van het Kasteel, gewoon aan de Kasteellaan in Heusden melden. 

Daar is ondanks de sluiting van alles te doen en beleven.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant