Toegesnelde brandweerlieden proberen de brand te blussen. (Foto: Harrie Grijseels/112Nieuwsonline.nl)
Toegesnelde brandweerlieden proberen de brand te blussen. (Foto: Harrie Grijseels/112Nieuwsonline.nl)

Auto in Asten vermoedelijk opzettelijk in brand gestoken: politie zoekt getuigen

112 328 keer gelezen

ASTEN - De hybride auto die zondagochtend aan de Stohuls in brand vloog, is waarschijnlijk moedwillig beschadigd. De politie heeft de zaak in onderzoek.

door Maarten Driessen

De auto stond geparkeerd aan de Strohuls toen deze rond 5.00 uur in de ochtend vlam vatte. Dat zorgde voor dusdanig veel rook en vuur, dat de brandweer dacht dat het om een woningbrand ging. Zo werd althans door een melder doorgegeven.

Maar eenmaal onderweg werd duidelijk dat het een auto betrof. Het blussen daarvan was dit keer extra uitdagend. ‘Wanneer het accupakket van een hybride of elektrische auto mee gaat branden, levert dit extra problemen op met het blussen’, aldus Brandweerpost Asten.

De toegesnelde lieden schaalden daarom direct op. Zo kwam ook een adviseur gevaarlijke stoffen ter plaatse, evenals een meetploeg, waterbak en hulpverlener. Naast de brandende auto stond een bus geparkeerd die door de brandweer is verplaatst. ‘Wonderbaarlijk had deze geen zichtbare schade.’

Opzet in het spel

Direct werd geconstateerd dat de auto mogelijk bewust in brand was gestoken. De politie bevestigt dat nu desgevraagd. “Ja, we gaan uit van brandstichting en onderzoeken dat ook”, reageert een politiewoordvoerder. 

“Als er mensen zijn die iets weten of anderszins informatie hebben, dan vragen we ze dat met ons te delen.” Vooralsnog is er niemand aangehouden.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Toegesnelde brandweerlieden proberen de brand te blussen. (Foto: Harrie Grijseels/112Nieuwsonline.nl)
Auto in Asten vermoedelijk opzettelijk in brand gestoken: politie zoekt getuigen 112 5 uur geleden
Afbeelding
Nieuws dat met je meereist Algemeen 6 uur geleden
Vlnr: minister Van Essen, dijkgraaf Jacobs, Boris Meessen (wethouder Nederweert) en John Bankers (wethouder Asten). (F: Hein van Bakel)
300 miljoen euro voor de Peel moet gebied meer in balans brengen Algemeen 6 uur geleden
Thieu Snoek in actie tijdens een repetitie van Harmonie St. Antonius. (Foto: Hein van Bakel)
Harmonie St. Antonius neemt afscheid van vertrouwd gezicht: ‘Juiste timing’ Algemeen 11 uur geleden
Wessel van der Heijden (r) in actie tijdens de eerste training van Helmond Sport gisteren. (Foto: Wim van den Broek)
Heusdenaar Wessel van der Heijden krijgt kans bij Helmond Sport Sport 24 jun, 14:58
Maestro Koen van Dijck in actie tijdens de editie van 2023. (Archieffoto: Hein van Bakel)
Deze vijf bekende Astenaren dingen mee om de titel ‘Maestro Asten 2026’ Algemeen 24 jun, 13:05

Uit de krant