Het Innovatiehuis richtte Land van de Peel op, dat het toerisme in de regio moet versterken.
Het Innovatiehuis richtte Land van de Peel op, dat het toerisme in de regio moet versterken.

Peelgemeenten zeggen samenwerking op: Innovatiehuis de Peel stopt ermee

Algemeen 1.154 keer gelezen

DE PEEL - Stichting Innovatiehuis de Peel stopt per 1 juli 2026 met haar activiteiten. De Peelgemeenten hebben gezamenlijk besloten de samenwerking op te zeggen.

door Maarten Driessen

Innovatiehuis de Peel werd in 2017 opgericht met als doel ‘de economische slagkracht van de Peelregio te versterken binnen Brainport.’ Een gezamenlijk initiatief van de gemeenten Deurne, Asten, Someren, Helmond, Laarbeek en Gemert-Bakel, aangevuld met waterschap Aa en Maas en VNO-NCW Brabant Zeeland.

Maar door de jaren heen klonk er veel kritiek, bijvoorbeeld vanuit Asten. Daar vroeg men zich met enige regelmaat hardop af wat de meerwaarde van het Innovatiehuis nu precies is.

Land van de Peel

Die meerwaarde was er wel degelijk, zo vindt althans het Innovatiehuis zelf. Volgens de stichting zijn er in de afgelopen jaren tastbare resultaten geboekt zoals het binnenhalen van een subsidie van 2,5 miljoen voor leefbaarheidsprojecten in de Peel en de oprichting van Stichting Land van de Peel, die intussen zelfstandig opereert.

Maar dat alles kon de initiatiefnemers onvoldoende overtuigen. Gezamenlijk is dan ook besloten de samenwerking stop te zetten. Per 1 juli volgend jaar houdt Innovatiehuis de Peel officieel op te bestaan. Tot die tijd wordt getracht lopende projecten elders onder te brengen.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Een opname van The Foodshow, met uiterst rechts de broers Stan en Freek Raijmakers uit Heusden.
Gelukt! Heusdense broers naar finaleronde Televizier-Ring Algemeen 8 uur geleden
Een volle zaal geniet van de voorstelling van het 60 jaar bestaande gemengd koor Puur Sangh. (Foto: Mathy Heijmans)
Viering 60 jaar Puur Sangh met muzikaal spektakel Algemeen 9 uur geleden
Louis, Emma en Marga op hun Landgoed Kraneven in Ommel. (Foto: Hein van Bakel)
Ruim halve eeuw Landgoed Kraneven in Ommel: groen, rust en ruimte Algemeen 9 uur geleden
Vijf leden van taekwondoschool Soo Bak-Gi uit Asten slaagden recent voor hun danexamen. In het midden hoofdleraar John van Dam.
Vijf Soo Bak-Gi’ers behalen zwarte band Sport 11 uur geleden
Stan (l) en Freek Raijmakers uit Heusden zijn in de race voor een Televizier-Ring
Broers uit Heusden in race voor Televizier-Ring: laatste kans om te stemmen Algemeen 28 apr, 14:26
(Foto: Hein van Bakel)
In beeld: centrum Asten stroomt vol voor Koningsdag Algemeen 28 apr, 13:19

Uit de krant