Bibliotheek Asten besteedt van dinsdag 8 tot en met 15 september aandacht aan de Week van lezen en schrijven. (Foto: Marc Romanelli)
Bibliotheek Asten besteedt van dinsdag 8 tot en met 15 september aandacht aan de Week van lezen en schrijven. (Foto: Marc Romanelli)

Bibliotheek vraagt aandacht voor laaggeletterdheid

Algemeen 136 keer gelezen

ASTEN – Bibliotheek Asten besteedt van dinsdag 8 tot en met 15 september aandacht aan de Week van lezen en schrijven. Tijdens deze week wordt landelijk aandacht gevraagd voor laaggeletterdheid. In de gemeente Asten heeft ongeveer 12 procent van de inwoners moeite met taal, rekenen of digitale vaardigheden.

In de bibliotheek is tijdens deze week een expositie te bekijken waarin zes mensen hun ervaringen met beperkte basisvaardigheden delen. Via QR-codes bij de foto’s kunnen bezoekers hun persoonlijke verhalen beluisteren en horen hoe praten over hun problemen hen heeft geholpen. De expositie is tijdens de reguliere openingstijden gratis toegankelijk. 

Daarnaast staan in de bibliotheek zogenoemde kletspotten. Deze bevatten vragen en dilemma’s over alledaagse vaardigheden en zijn bedoeld om bezoekers met elkaar in gesprek te brengen over onder meer lezen, leren en het gebruik van de mobiele telefoon. De Week van lezen en schrijven begint op 8 september, Wereldalfabetiseringsdag. 

Meer informatie over de activiteiten is te vinden op de website van Bibliotheek Helmond-Peel.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant