Stan Henderikx (l) met technisch manager van FC Dordrecht Sjoerd Ars. (Foto: FC Dordrecht)
Stan Henderikx (l) met technisch manager van FC Dordrecht Sjoerd Ars. (Foto: FC Dordrecht)

Astenaar Stan Henderikx tekent bij FC Dordrecht

Algemeen 397 keer gelezen

ASTEN/DORDRECHT - Stan Henderikx speelt dit seizoen bij FC Dordrecht. De Astenaar komt op huurbasis over van Eredivisionist Excelsior.

door Maarten Driessen

Henderikx zette vandaag zijn krabbel onder een eenjarige verbintenis. De 23-jarige centrale verdediger maakte zijn debuut in het profvoetbal bij VVV-Venlo en speelde vervolgens bij FC Den Bosch. Excelsior, dat in 2025 van de Keuken Kampioen Divisie naar de Eredivisie promoveerde, volgde de razendsnelle ontwikkeling van de Astenaar op de voet en legde hem die zomer vast.

In Rotterdam begon Henderikx in eerste instantie in de basis maar hij moest later hoofdzakelijk genoegen nemen met een plekje op de bank. Een buitenkansje voor FC Dordrecht, aldus technisch manager Sjoerd Ars, die Sem Valk naar Eredivisionist Telstar zag verhuizen. “We zijn erg blij dat we Stan op zo’n korte termijn konden vastleggen als vervanger van Sem. Stan is een fysiek sterke verdediger, die ook nog eens kwaliteit brengt aan de bal”, aldus Ars op de website van FC Dordrecht.

Stempel drukken

Ars ziet Henderikx als een welkome versterking. “Met zijn persoonlijke en voetballende kwaliteiten zijn we ervan overtuigd dat hij direct zijn stempel kan gaan drukken en ons team komend seizoen kan helpen om onze doelen te bereiken.” 

Zelf heeft de Astenaar ook zin in zijn nieuwe avontuur. “Ik ben enorm blij met de stap naar FC Dordrecht. De gesprekken waren positief en het doet me goed dat de club zoveel vertrouwen in mij heeft. Nu op naar een mooi en succesvol seizoen!”

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant