Deelnemers in actie tijdens een eerdere editie van de natuurwerkdag. (Foto: Hein van Bakel)
Deelnemers in actie tijdens een eerdere editie van de natuurwerkdag. (Foto: Hein van Bakel)

Wilgen knotten op kasteellandgoed in Heusden

Algemeen 624 keer gelezen

HEUSDEN - Wilgen genoeg op Landgoed Kasteel Asten, dat de voorburcht, kasteelruïne, grachten, het bos en de natuurplas beslaat. Met name rondom de plas staan er veel, tijdens de jaarlijkse Natuurwerkdag op zaterdag 1 november worden deze zoals vertrouwd weer geknot. 

“Handen uit de mouwen op het kasteel”, aldus Ron Hagelaar. De groenbeheerder van het landgoed hoopt zaterdag 1 november weer op veel fanatiekelingen. Tijdens deze Natuurwerkdag wordt om 9.00 uur verzameld op de binnenplaats van de voorburcht aan de Kasteellaan in Heusden.

Tot 16.00 uur gaan de handen vervolgens inderdaad stevig uit de mouwen. Niet alleen worden de wilgen geknot, ook worden boompjes en struiken verwijderd en wordt er gesnoeid en gezaagd.

Vergroten biodiversiteit

In totaal is er ruimte voor dertig personen om deel te nemen, waarbij ook kinderen van harte welkom zijn. “Draag bij aan het in stand houden van het cultuurlandschap en het vergroten van de biodiversiteit!”, aldus Hagelaar. 

Deelnemers dienen zelf snoeizagen, een takkenschaar en handschoenen mee te nemen. Aanmelden kan door op de website www.natuurwerkdag.nl te zoeken op ‘Asten’.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant