Tejaterwerkgroep 2000 bracht in 2019 de jubileumvoorstelling 'Paul' op de planken. (Foto: Siris/Rob Fritsen)

Doek valt definitief voor Tejaterwerkgroep 2000

vrijdag 30 juli 2021 - 09:54|Maarten Driessen

ASTEN – Tejaterwerkgroep 2000 houdt op te bestaan. Volgens de Astense vereniging is na ruim 50 jaar het juiste moment aangebroken om te stoppen. Wat rest zijn een halve eeuw aan herinneringen. “Voorstellingen nét wat anders dan elders in de regio, daar zijn onze leden het meest trots op.”

Door de jaren heen gaf de Tejaterwerkgroep tal van voorstellingen in gemeenschapshuis De Klepel in Asten, maar het wagenspel sprak minstens zo tot de verbeelding. De groep trok dan inclusief wagen door het dorp en gaf op uiteenlopende locaties optredens, waaronder ook bij de kasteelruïne in Heusden. En de Tejaterwerkgroep was vaker onderdeel van het straatbeeld: tijdens de Rode Loperdag maakte het Centrummanagement bijvoorbeeld ook dankbaar van hun diensten gebruik. 

'Uiteindelijk voelde dit als een goed moment om te stoppen'

De wagen vormde tevens een blikvanger, eentje die de nodige onderhoud vroeg. Zo werd de landelijke actiedag NLDoet nog weleens aangegrepen om het gevaarte weer bij de tijd te brengen.

Harde kern
“We hebben 50 jaar lang mooie voorstellingen kunnen maken, met een harde kern die aan veel producties heeft meegewerkt. Zo hebben we nog twee leden van het eerste uur plus leden die er vanaf het begin bij zijn en met tussenfasen zijn gestopt en weer begonnen”, zegt Eva van Gorp van de Tejaterwerkgroep. De jubileumvoorstelling Paul in 2019, ter ere van het 50-jarig bestaan, bleek uiteindelijk het laatste kunstje. “We merkten bij onze leden: als we doorgaan dan kabbelt het misschien wat voort. Kunnen we dan nog steeds mooie voorstellingen neerzetten? Uiteindelijk voelde dit als een goed moment om te stoppen.”

De knoop werd begin 2020 doorgehakt, maar vervolgens kwam corona tussenbeide. En pas als alles was afgerond wilde de vereniging het nieuws wereldkundig maken. “Wat doen we bijvoorbeeld met de podiumwagen: verkopen, of zijn er andere verenigingen die hem willen hebben? Dat gold ook voor de kostuums en decors. In Asten en omgeving hebben we veel amateurverenigingen die er misschien wat mee kunnen.” Inmiddels is het gros van de kostuums bij De Speledonckers in Someren aan een tweede leven begonnen. Dat geldt echter niet voor de podiumwagen. Van Gorp: “We hebben overal rondgevraagd, maar de wagen is erg groot. Voor ons was ook altijd de vraag: waar laten we hem? Dus helaas is deze naar de stort gegaan.”

'Waarschijnlijk zijn er leden genoeg die, op het moment dat er in Asten weer iets voorbijkomt, denken: ik doe weer mee'

Modern stuk
De Tejaterwerkgroep onderscheidde zich al die jaren bewust van andere verenigingen. “Wat minder de klucht en wat vaker een modern stuk bijvoorbeeld. Voorstellingen nét wat anders dan elders in de regio, daar zijn onze leden het meest trots op. Evenals op het wagenspel natuurlijk.”

Vanaf heden is de Tejaterwerkgroep dus niet meer. Van Gorp: “Dit is echt het einde. Waarschijnlijk zijn er leden genoeg die, op het moment dat er in Asten weer iets voorbijkomt, denken: ik doe weer mee. Maar wat betreft de Tejaterwerkgroep houdt het echt op.” Daarmee valt het doek, nu voor de allerlaatste keer.

Gerelateerde nieuwsberichten

Muziekvereniging Jong Nederland Asten breidt uit ASTEN – Muziekvereniging Jong Nederland Asten vernieuwt haar aanbod. Zo komen er enkele muziekopleidingen bij en krijgen bestaande een nieuw tintje. Daarmee kan ook de jeugd vanaf 4 jaar voortaan... 23 september 2021 - 17:09
Hermes herstelt buslijn 320 bij voldoende passagiers ASTEN - Als het aantal reizigers voldoende toeneemt, wordt buslijn 320 tussen Asten en Helmond weer in ere hersteld. Die belofte doet vervoerder Hermes aan de gemeente. Buslijn 320 die... 23 september 2021 - 17:02
Mary-Nell van de Ven-Schriks lijsttrekker Algemeen Belang ASTEN - Mary-Nell van de Ven-Schriks is de nieuwe lijsttrekker van Algemeen Belang. Leden van de Astense coalitiepartij stemden vorige week unaniem in met haar voordracht. Eerder leek Van de... 23 september 2021 - 17:00
Het rondje Nederland zit er bijna op NIJMEGEN/ASTEN – Na twee maanden is het einde in zicht: Joop en Angela hebben hun ‘rondje Nederland’ er bijna opzitten. Ze deden dit allemaal om geld op te halen voor... 23 september 2021 - 16:57
Even pinnen in Asten steeds lastiger ASTEN – In korte tijd zijn meerdere bankfilialen en geldautomaten in Asten gesloten. Volgens Rien van den Broek, voorzitter Centrummanagement Asten, heeft de gemeente het verkeerd aangepakt: “Doordat je het... 23 september 2021 - 12:49
Halve eeuw vissen in Heusden HEUSDEN - Visvijver De Witte Bergen in Heusden bestaat 50 jaar. Ter ere daarvan houdt hengelsportvereniging Ons Genoegen op 2 oktober een feestavond voor haar leden. De visvijver ontstond 50... 17 september 2021 - 09:47