Gijs de Jong en Soekena Sabbar initieerden een speciale thema-avond. (Archieffoto: Marius van Deursen)

‘Discriminatie speelt ook in Asten'

vrijdag 7 mei 2021 - 11:59|Maarten Driessen

ASTEN – Op het gebied van discriminatie en uitsluiting valt ook in Asten nog een wereld te winnen, zo denken politici Soekena Sabbar (CDA) en Gijs de Jong (Samen voor Asten). Een enquête onder burgerpanel Tip Asten onderschrijft dat, want een ruime meerderheid vindt dat de gemeenteraad zich meer met dit thema moet bezighouden. “Er moet worden geïnvesteerd in bewustwording.”

Naar aanleiding van de gewelddadige dood van de zwarte Amerikaan George Floyd initieerden Sabbar en De Jong vorig jaar een lokale thema-avond over discriminatie en inclusie. Vanwege het coronavirus kwam het echter nog niet zo ver, de gemeente hoopt de avond later dit jaar alsnog te kunnen houden.

'De enquête laat zien dat het zeker ook in onze gemeente speelt en dat een duidelijke aanpak nodig is'

Nationaliteit
Voorafgaand aan de thema-avond werd een onderzoek uitgezet onder het burgerpanel Tip Asten, waaraan uiteindelijk 412 inwoners deelnamen. Van hen stelt 45 procent dat er binnen de gemeente discriminatie plaatsvindt, hoofdzakelijk op basis van nationaliteit en in iets mindere mate op basis van ras. Op straat en in het café, maar bijvoorbeeld ook op school en bij verenigingen. 44 procent van de geënquêteerden vindt daarom dat er binnen de gemeente meer kan worden gedaan om iedereen gelijk te behandelen. De gemeenteraad moet daarbij een belangrijke rol spelen: 69 procent wil dat de raad zich met het thema uitsluiting gaat bezighouden.

Duidelijke aanpak
“Deze uitslag is voor ons nog meer reden om er echt iets mee te doen”, aldus Sabbar vorige week tijdens een commissievergadering. “De enquête laat zien dat het zeker ook in onze gemeente speelt en dat een duidelijke aanpak nodig is. Daarom is het nu echt aan ons om ermee aan de slag te gaan. Er moet van onze kant uit worden geïnvesteerd in bewustwording.” Samen met De Jong heeft ze daarom een aantal acties op de rol staan.

Zo wordt op 25 mei stilgestaan bij de dood van Floyd, dan precies één jaar geleden. “En we willen actief met leerlingen van het Varendonck College in gesprek over deze thema’s, om zo input te verzamelen voor de thema-avond”, aldus Sabbar. Tot slot heeft een aantal respondenten van de enquête laten weten actief te willen meedenken over de bijeenkomst. "Met hen willen we daarom - als het mogelijk is - alvast in een kleinere groep het gesprek aangaan."

Gerelateerde nieuwsberichten

Kermis Asten gaat definitief niet door ASTEN - Het hing al in de lucht, maar nu is het ook officieel: de kermis in Asten gaat dit jaar niet door. De kermisorganisatie hakte deze week de knoop... 11 juni 2021 - 11:41
10 procent brandweerlieden overweegt vertrek REGIO – De Nederlandse brandweer draait hoofdzakelijk op vrijwilligers, maar Europese wetgeving dicteert dat zij mogelijk verplicht moeten worden betaald. Het legt een potentiële bom onder de structuur van de... 11 juni 2021 - 10:23
Fietsdriedaagse Asten nog vol mitsen en maren ASTEN – Gaat de Fietsdriedaagse Asten dit jaar door? Wel als het aan de organisatie ligt. Maar de coronapandemie maakt het waarschijnlijk tot het allerlaatste moment spannend. Deelnemers hoeven zich... 11 juni 2021 - 10:20
Gevaarlijke situaties nopen NWC tot cameratoezicht ASTEN – Kinderen die sportpark ’t Root in Asten buiten de openingstijden betreden, zorgen soms voor gevaarlijke situaties. Daarom breidt voetbalvereniging NWC het cameratoezicht op het terrein verder uit. “We... 11 juni 2021 - 10:18
Blink ziet in Asten veel calamiteiten: ‘Gewoon pech' ASTEN – Blink moest in 2020 opvallend vaak uitrukken voor een calamiteit in de gemeente Asten, zo blijkt uit het jaarverslag van de afvalverwerker. 16 keer maar liefst, terwijl dat... 11 juni 2021 - 10:16
In beeld: burgemeester officieel geïnstalleerd ASTEN - Ze moest er even op wachten, maar donderdag was het eindelijk zover. Hoewel ze al even aan het werk was, is Anke van Extel-van Katwijk nu ook officieel... 11 juni 2021 - 08:45